Žít v proudu Žít v proudu

Žít v proudu

Když naše letadlo přistálo v Dillí před sedmi týdny, Jyotish a já jsme se na sebe podívali a řekli si, to bude zajímavé. Nebylo to jako dříve,  když jsme bývali v Indii mnohokrát předtím, ale očekávali jsme, že tento pobyt bude jiný. A byl. Bylo to poprvé, kdy jsme přijeli do Indie po smrti Svámí Krijánandy. Každá předchozí návštěva byla s nim. A já jsem předvídala, že nám jeho přítomnost bude chybět.

Také proto, že Jyotish byl pověřen novou úlohou  duchovní nástupce Svámidžího a byl plánován náročný program satsangů a přednášek v osmi různých oblastech, v komunitě Pune, Pune město, Bombaj, Bangalore, Chennai, Gurgaon, Noida, a Dillí. Takže pobyt byl víc než zajímavý, byla to jedna z nejvíc povznášejících a rozšiřujících zkušeností mého života. Prakticky každý den alespoň jedna veřejná přednáška, čaj nebo večeře v domě oddaných stoupenců,  a mnoho cestování.

Jak dny ubíhaly, uvědomila jsem si, že k udržení své inspirace a energie je třeba změnit způsob přemýšlení o věcech. Když jsem se na všechny aktivity dívala jako na prosté body     v čase, cítila jsem se ochromená. Ale, když jsem uvolnila pocit osobní kontroly nad věcmi a odevzdala se proudu energie, cítila jsem se podporována silou, která nebyla moje.

S tímto přístupem se staly dvě věci: byla jsem si vědomá přítomnosti Svámidžího, který vedl mé myšlenky o tom, co sdílet s druhými a dokonce i když byly tři a více veřejných přednášek v jednom dnu, cítila jsem se inspirována a svěží. Abych to uzavřela: milá věc se přihodila poslední ráno předtím, než jsme opustili Indii. Na závěr meditace v ášramu v Gurgaonu, četla Dhyana denní citaci z knížečky Žít moudře, žít dobře. Dokonale shrnula lekci, kterou jsem se právě učila. 

Dívej se na život jako na plynoucí řeku, ne jako na pevné vzorce chování. Zanech ego na břehu a vstup do proudu kosmického uvědomění. V něm nejsou omezení kolik životní hojnosti může být tvé, když se vrhneš do božského proudu a budeš v něm radostně plavat. 


V božském přátelství Najasvámí Devi


https://www.ananda.org/jyotish-and-devi/living-flow/    Devi 13.12.2013

Přeložila L.M.Labuti pirka