Pro více včel ve světě Pro více včel

Pro více včel ve světě

Proč vždy, když odcházíte z domu, by jste měli nechat lžičku s cukrem na zahradě nebo balkóne.

Sir David Attenorough

Někteří lidé nemají rádi včely. Myslí si, že nás jen obtěžují, když si dělají piknik v přírodě. Faktem však je, že tyto malé stvoření postupně vymírají.

Pro náš život jsou velmi důležité, protože odpovídají za výživu až 90% světové populace. Bez nich bychom přežít nedokázali.

Na to, abyste pomohli přírodě, nemusíte objímat stromy. Možná budete překvapení, existují ale jednoduché způsoby, jak dokážete významně pomoci naší planetě.

Jak se zvykem říkat : Nikdo nedokáže udělat všechno, ale každý může udělat něco.
Všichni jsme odpovědní za ochranu a zachování tohoto nádherného světa pro ty, kteří přijdou po nás.

Vážné připomenutí od Sira Davida Attenborougha.
Sir David Attenborough, 92 let, je známý britský zoolog, autor a televizní moderátor. Má také velmi známý hlas, který určitě poznáte, pokud ho uslyšíte.
Tato žijící legenda přichází s příspěvky zveřejněnými naposledy na své Facebookové stránce, které by každý z nás měl vyslechnout :

"Kdyby včely zmizeli z povrchu země, lidé by přežili jen 4 roky života na Zemi."

David Attenborough není prvním člověkem, který vyslovil toto varování. Jeho nedávné vyjádření je však připomenutím, které bychom měli brát vážně.

Jak dále říká :

"Včely se mohou zdát malé a nevýznamné, mají však obrovskou úlohu na svých bedrech - přibližně třetina potravin, které konzumujeme, je přímo opylovaná tímto hmyzem.
Za posledních 5 let jejich světová populace poklesla o 30%. "

Situace však není beznadějná. Existuje jedna věc, kterou může udělat každý z nás. Tato jeho myšlenka se momentálně začíná šířit světem jako lesní požár.

Co navrhuje Sir David Attenborough.

Tento známý zoolog předkládá jednoduchý tip, který může udělat každý:
Smíchejte vodu s cukrem a směs nechte venku na zahradě nebo na balkonu vždy, když odcházíte z domu.

Pomůžete zachránit váš život!

Následovně vysvětluje :

V tuto dobu v roce se často zdá jakoby včely umírali. Je to však jen zdání..
Včely dokážou během sbírání pylu značně ztuhnout a nemají pak dostatek energie, aby se vrátili do úlu. Proto je můžeme vidět nehybně ležet na zemi.
Pokud se u vašeho domova nebo bytu objeví takováto včela, jednoduchým řešením je nabídnout jí cukr a vodu. Tím jí pomůžete překonat její vyčerpání.
Jednoduše smíchejte 2 polévkové lžíce bílého krystalového cukru s 1 polévkovou vody a nádobu s touto směsí pak nechte na místě, kde se k ní dostane včela. Ať už je to v zahradě, pokud ji máte, na balkonu nebo na jiném podobném místě. "

Závěr

Pomozte nám šířit toto povědomí Sira Attenborougha dále mezi lidmi. Pokud to začne dělat dostatečný počet z nás, včelám tím dokážeme výrazně pomoci v těchto těžkých letních dnech.
Další způsob, jak jim pomoci je, pokud na balkonu nebo zahradě zasadíte divoké květiny. Vaše místní včely je budou milovat


Labuti pirka