20.březen - Mezinárodní den štěstí 20.březen

20.březen - Mezinárodní den štěstí


 zavedla valná hromada Organizace spojených národů v roce 2012. Smyslem tohoto dne je to, aby si lidé uvědomili, že „štěstí je jedním z hlavních cílů života“. V roce, kdy OSN oslaví 70. výročí svého založení se uskuteční několik kampaní, které tento cíl pomohou splnit.


Kampaň bude oficiálně zahájena představením videa, kde jednotlivé hvězdy společně zpívají, aby tuto kampaň podpořily.
Video můžete zhlédnout na www.happysoundslike.com.


  Hudba šíří štěstí, podporuje solidaritu a představuje naději na lepší zítřky. To si uvědomují poslové míru a vyslanci dobré vůle Organizace spojených národů, spolu s řadou umělců ze všech koutů světa, jako jsou, mimo jiné, Ed Sheeran, David Guetta, John Legend a James Blunt, kteří se podíleli na vytvoření seznamu nejšťastnějších skladeb na světě, který bude představen 20. března u příležitosti Mezinárodního dne štěstí.


Pan Ki-moon, generální tajemník Organizace spojených národů, řekl: "Organizace spojených národů je šťastná, že může s rádiem MixRadio spolupracovat při šíření povědomí o Mezinárodním dni štěstí. V tento den využijeme všem srozumitelný hudební jazyk k tomu, abychom vyjádřili solidaritu s milióny lidí na celém světě, kteří trpí chudobou, porušováním lidských práv, humanitárními krizemi nebo následky poškozování životního prostředí a změn klimatu." V roce 2010 jmenoval Pan zpěváka Wondera mírovým vyslancem OSN, aby zastupoval hendikepované lidi z celého světa. Do seznamu šťastných písní pak byla zařazena Wonderova píseň "Signed Sealed Delivered".


Hlavní tváří kampaně #HappySoundsLike, která bude trvat celý víkend, je zpěvák a autor písní Cody Simpson, který na konci tohoto týdne bude mít tu čest představit inspirativní seznam písní, které lidi činí šťastnými a který vytvořili přední umělci i posluchači ze všech koutů světa.


Rovněž v Čechách se konají akce na počest Mezinárodního dne štěstí, ve středu 23.března v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava. I když 
 Mezinárodní den štěstí se na celém světě slaví 20. března, proč ale nebýt šťastnější každý den? K tomu nám má pomoci nejen nová sada inspirativních aforismů Sri Chinmoye „Buď šťastný
Pořádá nakladatelství Madal Bal ve spolupráci s meditačním centrem Sri Chinmoye ve středu 23. března. „Je jen jedna chvíle, kdy být šťastný, a ta chvíle je teď.“ – Sri Chinmoy Buď šťastný - Inspirace pro Váš šťastný den je série 55 inspirujících aforismů o štěstí a síle úsměvu, přinášející inspiraci k nalezení hlubšího zdroje štěstí. Navazují na oblíbenou sadu „Nikdy se nevzdávej“.
Každý den si vytáhněte několik kartiček, nebo je rozdávejte svým přátelům, protože jak říká Sri Chinmoy: „Štěstí, o které se podělíme, se zvětšuje. Smutek, o který se podělíme, se zmenšuje.“


Dle internetu akce ve světě i v Čechách volně zpracovala B.H.
Labuti pirka