čínské vánoce
Typická oslava Vánoc tak může zahrnovat všechno, co mají Číňané rádi. Uspořádání večeře s přáteli, návštěvu rodiny, ale také kino, věčně oblíbené karaoke nebo nákupy v obchodních centrech. Vánoce jsou s oblibou v Číně využívány pro komerční účely a tržby obchodů na Štědrý den výrazně rostou. Některými jsou tak Vánoce vnímány jako komerční záležitost plná nákupů a slev spíše než křesťanský svátek.
Za zmínku určitě stojí oblíbenost slovních hříček a využívání zvukové podobnosti slov v čínské kultuře. Tato záliba se ujala i u svátků vánočních. Oblíbenou pozorností pro přátele tak často bývá jablko (čínsky pingguo 苹果) s natištěným přáním na slupce, které s sebou nese symbolické přání klidu, pohody anebo dlouhotrvajícího vztahu.
Štědrý večer je totiž do čínštiny přeložen podle slavné písně Tichá noc (pingan ye 平安夜) od rakouských skladatelů Franze Xavera Grubera a Josepha Mohra. Jablko má shodnou výslovnost jako první znak spojení Tichá noc či Štědrý večer (ping 苹 a ping 平) a Číňanům tak stejně jako slavná píseň připomíná poklidnou a sváteční atmosféru Vánoc.