Řekni ANO životu Řekni ANO životu

Řekni ANO životu

Hnutí Ananda komunit se zrodilo v obývacím pokoji Svámí Krijánandy v  jeho malém bytě v San Francisku. Po večerech  cestoval  a vyučoval na různých místech, ale každý čtvrtek večer měl satsang ve svém obývacím pokoji. Deset až dvacet pravidelných účastníků tvořilo jádro toho, co se časem  přeměnilo v celosvětové hnutí.


Pár  měsíců po tom, co jsem začal docházet na tyto satsangy v roce 1967, Svámí nabídl každému příležitost připojit se k jeho ranním   meditacím. Jeden či dva týdny přišla  hrstka lidí. Pak se postupně  počet účastníků snižoval až nakonec jsme byli jenom dva. Nakonec ukončil meditace, ale já už jsem byl chycený na „háček“, stal jsem se jeho pomocníkem  a byl jsem rozhodnut se zúčastnit duchovního života. Nikdy jsem nepochopil proč více lidí nevyužilo tuto příležitost.


Snad nejdůležitějším prvkem na duchovní cestě je přijmout příležitosti, které nám Bůh nabízí. Tak životně důležité to je, že Svámí své první album písní nazval 'Řekni ANO životu!' Proč by mělo být vyřčení ANO tak důležité? Je mnoho důvodů, ale zde je několik nejvýznamnějších v mém životě:


-  Když  řeknu „ANO“,   cítím se víc energický a plný radosti a zdá se, že všechno jde lépe. Jak bych  mohl udělat jeden jediný  krok vpřed bez ochoty?
-  Když řeknu „ANO“,  cítím, že se rozšiřuji, ale když se začnu uzavírat, snadno se zamotám do  kritických myšlenek a negativních emocí.
-   Bůh nám otvírá  dveře každý den - sleduj pozorně dnešek a uvidíš, že je to pravda. Jen když projdeš prvními dveřmi,   otevřou se další. Nakonec se vynoří celá cesta. Dokud plynu s proudem, cítím, že mé kroky jsou řízeny.
- Když řeknu „ANO“ vnitřnímu pobízení mého gurua,  prohlubuje to mé spojení.
 - Nechtěné  „ANO“ je jako „NE“ v přestrojení.
 -Když řeknu "NE", neznamená to, že se zavírají dveře, jako spíše to, že jsem nedokázal vidět  žádné  volby a mám nejasný pocit, že má být něco víc v životě.
- Někdy se stáhnu ze strachu, že když řeknu "ano," budu přemožen emocemi.  Ve skutečnosti se to stane zřídkakdy. Pozitivní přístupy přinášejí více energie a potom se zdá, že mé dny jsou snadnější a  veselejší. Mentální odpor je to, co způsobí, že se cítím přemožený. Vcelku jsem zjistil, že je lepší obvykle přijmout to co přijde a nechat Božskou Matku, aby se postarala o detaily.
- vyslovením „ANO“  malým příležitostem se  připravuji pro důležité věci - věci, které určují směr mé budoucnosti.


Je pravděpodobné, že můj život by šel odlišným směrem, méně expandujícím, kdybych tehdy nechodil na čtvrteční satsangy a  a ranní meditace se Svámím Krijánandou.
-Ne vždy si jsem ochotný odpovědět kladně. Ale dokud dělám vše jak nejlépe umím v určité chvíli, věřím, že Bůh  požehná mé upřímnosti. Dokud Ho v hloubi mého srdce budu hledat, podá mi Svoji ruku aby mi pomohl.


Když vás Bůh žádá o cokoliv, nejlepší radu, kterou vám mohu nabídnout je ozvěna slov  sestry Gyanamaty, nejpokročilejší ženské žačky Paramhansa Jóganandy, která  řekla : "Řekni ANO a mysli to doopravdy!"
 
V radosti
Jyotish

Překlad z Doteku světla B.H. + D.Š. + L.M. duben 2015Labuti pirka