Proč medituji Proč medituji

Proč medituji

 Devi 20.3.2015 DOTEK SVĚTLA 


Rád bych meditoval, ale nemám právě teď čas v mém hektickém životě,“ je poznámka, kterou nám lidé často odpovídají.
Potřebujeme porozumět tomu, že zrovna tak jako fyzické tělo potřebuje jídlo a vodu, aby přežilo, duše potřebuje výživu z meditace, aby se jí dařilo dobře. Jakmile jednou s touto praxi v životě začneme, zjistíme, že nemůžeme bez ní žít dobře. Tehdy si uděláme čas na meditaci, protože naše duše o ni snažně prosí.


Proč meditovat: Užitek z meditace Najasvámí Devi Novak, žačky Paramhansa Jóganandy. Nyní už 46 let denně medituji a vím, co mi to přineslo. Dovolte mi, abych se s vámi podělila o to proč já medituji:


Já medituji proto, že život může drtit svojí vnější intenzitou a požadavky. Moje energie se vyčerpává a ztrácí když se neuchýlím do klidného středu mé bytosti, abych se osvěžila a naplnila energií.
Já medituji proto, že spletitá a ničivá povaha světa dělá koncentraci téměř nemožnou. Mám ráda sílu soustředěné mysli a přenášení tohoto soustředění do všeho co dělám, vnímám a cítím.
Já medituji proto, že starosti a porážky, které zažívám v životě, působí někdy velkou bolest v mém srdci. Přátelé a milované osoby mi mohou nabídnout nějakou útěchu, ale pravý klid a trvalou pohodu najdu jen nabídnutím svého trápení Boží milující přítomnosti.
Já medituji proto, že radosti a naplnění v životě jsou také někdy krásnější než mohu unést. Potřebuji si v klidu sednout a poděkovat Bohu nejen za Jeho dary, ale nejčastěji zvláště za Jeho stálou lásku.
Já medituji proto, že se cítím omezená a stísněná, když to jediné co prožívám v sobě je mé ego. Miluji svobodu poznání, že jsem jen malá jiskra mnohem větší skutečnosti.
Já medituji proto, že otázky a rozhodnutí vznikají každý den a potřebuji moudrost a bystrost, abych je pochopila správně. Když tyto problémy nabízím Bohu v meditaci, často dostanu odpověď, která je dokonalým řešením, na které by má omezená mysl nikdy nepřišla.
Já medituji proto, že tím soustřeďuji svoji mysl na Boha a mám tak možnost prosit za druhé s větší účinností.
Já medituji proto, že v meditaci mám stálý zdroj lásky pro své srdce, které si toužebně přeje plynout a spojit se s oceánem Božské lásky.
Já medituji proto, že když je moje mysl klidná a zvnitřněná, cítím přítomnost svého gurua jak mne vede a žehná mi.
Já medituji proto, že je to jediná cesta, kterou znám, abych věděla, že jsem vlna Boží radosti.


S nejhlubší radostí
Najasvámí Devi
Překlad L.M. Březen 2015Labuti pirka