Japonští kapři - vlajky Japonští kapři

Japonští kapři - vlajky

wikipedie

Koinobori (japonsky 鯉幟, こいのぼり) jsou vlajky ve tvaru kaprů, které se v Japonsku tradičně vyvěšují na vysoké stožáry na oslavu Dne dětí (5. května). V Japonsku je kapr tradičně asociován s chlapci kvůli síle, kterou kapři projevují při plavbě proti proudu prudkých řek. Vlajky se vyrábějí z papíru nebo z látky, na kterou se nakreslí pestrý obrázek kapra. Na stožárech se pak nechávají volně třepetat ve větru.
Koinobori jsou také známé jako Sacuki-nobori (皐幟, さつきのぼり).
Rozměry „kapřích vlajek“ se mohou pohybovat od několika centimetrů až po několik metrů.


  Japonští kapři - vlajky příběh z Japonska

   Hori Jasuo
 

Vloni, když jsem šel do sběrny v komunálním centru, slyšel starší paní, kterou znám, volat: „Chtěl by někdo  kapry?"
 Ale nikdo se k ní neobrátil, Poslal jsem už jednou kapry do základní školy ve Francii, a tak jsem se rozhodl, že si je vezmu a myslel jsem si že bude příležitost udělat to znovu. Paní vypadala velmi šťastná.
 
Myslel jsem si, že nejmenšího kapra věnují obyvatelům v apartmánech, ale když jsem krabici otevřel zjistil jsem, že kapři jsou velcí. Naštěstí mám vhodný balkón v druhém patře našeho domu, a rozhodl jsem se je tam uvázat, aby si s nimi vítr hrál a lidé přicházející do vedlejší banky je budou s radostí pozorovat.


Začátkem května minulého roku jsem jel na kole okrskem a žádné kapry jsem neviděl vlát. Málo se teď rodí děti, nejsou vnoučata a tak kapři nemohou si ve vzduchu takto povídat:  


Červená maminka kaprů  "Buď silný , jseš ubohý jako suchá sardinka "

Dítě,  "tati, o nechci být tak ubohý."

Černá, otcovský kapr. " Nikdo mi nepomáhá-Naše gubernia Gunma ma silné větry, ale i maminky  a já nemohu odporovat mamince, ani větru."


.'Labuti pirka