Životopis jogína 2 Životopis jogína 2

Životopis jogína 2

NOVÁ KNIHA O PARAMHANSA JÓGANANDOVI

Z úvodu a předmluvy

ŽIVOTOPIS JOGÍNA od Paramhansa Jóganandy, který vyšel v roce 1946 je nejslavnější životopis všech dob. Knihu napsal jeden z největších a nejvýznamnějších duchovních mistrů, kteří se čas 
od času objeví na zemi, aby jí požehnali. 
Paramhansa Jógananda v ní psal především o Indii, jejich duchovních tradicích, mistrech. Psal především o druhých, o sobě méně. (1893 - 1952)

PARAMHANSA JÓGANANDA, životopis ve vzpomínkách a úvahách od jeho žáka,  svámí Krijánandy, (J. Donald Walters cvilním jménem,1926 – 2013)  je kniha, která vyšla v roce 2011. Nakladatelství Fontána tuto knihu vydalo v roce 2020 s názvem ŽIVOTOPIS JOGÍNA/2. 
Svámí Krijánanda v ní píše především o životě Paramhansa Jóganandy po jeho připlutí 
do Spojených Států v roce 1920. 

V předmluvě této nové knihy se svámí Krijánanda svěřuje, že se chce podělit o své osobní vzpomínky na svého Mistra, Paramhansa Jóganandu,  o úvahy o jeho učení a poslání, o zajímavé, dosud neuveřejněné příběhy. Cítil, že je třeba napsat o jeho duchovní velikosti, vlídnosti, lidském a milujícím přístupu nejen ke svým žákům, ale ke všem s kým přicházel do styku.
Svámí Krijánanda se s ním setkal v roce 1948, bylo mu tehdy pouhých 22  let. Silným a rozhodujícím impulsem byla právě četba ŽIVOTOPISU JOGÍNA, a tím se změnil směr jeho života. S Jóganandou strávil tedy jako jeho velmi blízký žák 3,5 roku do 1952, kdy Jógananda opustil své tělo. Bylo to v Los Angeles, na Mount Washington, sídle, které Jógananda viděl již ve svých
vizích jako mladý v Indii.

Výhodou této knihy je, že je psaná na základě bezprostředního poznání, není psaná z pohledu historika, ale vypráví mnohem intimnější příběh. „Upřímně se domnívám“, píše Krijánanda svému čtenáři, „že život Jóganandy bude mít na svět zásadní vliv, ba dokonce věřím, že změní celý průběh dějin. Doufám, že na konci tohoto mého vyprávění budeš přesvědčený, že pro tuto domněnku mám oprávněný důvod.“

Jde tedy o knihu, kterou bychom si neměli nechat ujít. Jak pro toho, kdo Jóganandu má rád, tak pro toho, kdo přijde poprvé do kontaktu s jeho  transformujícím vědomím.


Ohlasy

Jitka Stehlíková .... děkuji,je to velmi inspirativní, Životopis jógina jsem četla a velmi si tohoto osvíceného vážím, ráda si přečtu i vzpomínky na něj.

Vše dobré přeji a srdečně zdravímLabuti pirka