Duševní pružnost Duševní pružnost

Duševní pružnost

Duševní pružnost v každodenním životě

Karel Nešpor

 

Kniha byla vydána v roce 2015 v nakladatelství Portál a je stále aktuální, je  čtivá a praktická. Její četba nevyžaduje zvláštní vzdělání. Lze ji číst hezky od začátku do konce nebo si podle potřeby a nálady vybírat, co se vám právě hodí. Najdete zde rady, jak rozvíjet duševní pružnost a čemu se raději vyhnout. V poslední části budeme uvažovat o tom, jak uplatnit duševní pružnost v běžném životě, řídit se vlastně selským rozumem.  . Knihou nás doprovází tři osoby ... pan Bivoj, pan Myslík a paní Opatrná s nejistotou a opatrností po opuštění manželem. Pan Bivoj... manželka mu vyčítá nadměrné pití a  a pan Myslík má k vůli břitkému jazyku problémy na všech stranách. Je doplněna příběhy i jogínskými radami pro duši, návody k relaxaci a meditaci.


Kdo potřebuje duševní pružnost? My všichni, ale zvláště ti: kdo něco tvoří, ať se jedná o přípravu svátečního jídla, nebo skládání hudby; kdo v životě zabloudili - možná se dopouštějí stejných nebo podobných omylů a hledají lepší cestu; kdo jsou vcelku spokojení, jen by si přáli mít život zajímavější. Dozví se i o rituálech prospěšných i neprospěšných i o spojitosti duševní pružnosti a médii a odhaluje nepřátele pružnosti..

A pro koho se tato kniha nehodí? Pro naprosto dokonalého člověka. Jestli někoho takového znáte, můžete ho před ní varovat. Možná by si totiž po jejím přečtení uvědomil, že úplně dokonalý . Kniha je přístupná i v veřejných knihovnáchLabuti pirka